Главная Блог ... Консультации от юристов Поранення на фронті: розмір виплат у 2024 році

Поранення на фронті: розмір виплат у 2024 році

Отключить рекламу
 - 8fdefa3bfcc65f33627098b9ef964099.jpg

З власного досвіду можу сказати, що перебуваючи у госпіталі чи лікарні, далеко не одразу задаєшся питанням про те, що мають виплатити у разі поранення, адже виникає чимало запитань більш важливих: що із побратимами, які, можливо, також були поранені, що зі зброєю та спорядженням, бо це «інвентарка», яку потрібно здавати, а також як бути із документами тощо...

Тож спробуємо розібратись, на які види виплат можна розраховувати та за яких обставин.

У разі поранення, за вами зберігається виплата грошового забезпечення.

Раджу весь час лікування перебувати на зв’язку із командиром. Власний досвід показує, що це дозволяє запобігти проблемам із виплатами. Тож якщо лікування чи відпустка триває понад чотири місяці, треба повідомити військову частину — надати відповідні документи (довідку з медичного закладу, рішення ВЛК).

Якщо отримав поранення, пов’язане із захистом Батьківщини, передбачена додаткова винагорода у розмірі до 100 000 гривень на місяць.

Згадайте новину: Які виплати передбачено військовим за участь у бойових діях

Виплачується:

1. Під час перебування на стаціонарному лікуванні (в тому числі і за кордоном).

2. Під час відпустки для лікування в разі тяжкого поранення. Ступінь поранення обов’язково має бути прописаний у висновку ВЛК.

У разі, якщо отримав не поранення, а «бойову» травму, то також виплачується додаткова винагорода.

Підставою для виплати 100 тисяч є довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва). Там має бути вказано, що травма/поранення, пов’язані із захистом Батьківщини, а військовослужбовець був в засобах індивідуального захисту, не вчиняв кримінального правопорушення, не намагався сам собі нанести тілесного ушкодження і не перебував у стані алкогольного, або наркотичного сп’яніння. Всі перелічені пункти є підставою для невиплати додаткової винагороди.

Якщо додаткова нагорода після поранення не виплачується, то треба написати рапорт на ім’я командира щодо включення до наказу про виплату додаткової винагороди і додати до цього рапорту копію довідки про поранення.

Одноразова грошова допомога

Така допомога передбачена тим, хто отримав інвалідність, або частково втратив працездатність. Її розмір залежить від встановленої групи інвалідності та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який переглядається кожен рік.

З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб — 3 028 гривень.

Якщо інвалідність настала внаслідок поранення, отриманого під час виконання обов’язків військової служби, то встановлено такі розміри виплати в 2024 році:

  • інвалідність I групи — 1 211 200 грн;
  • інвалідність ІІ групи — 908 400 грн;
  • інвалідність IІІ групи — 757 000 грн.

Одноразова допомога надається не лише у випадку поранення під час виконання обов’язків військової служби, а й тим, хто отримав інвалідність під час проходження військової служби внаслідок захворювання, або травм.

Розмір допомоги також залежить від встановленої групи інвалідності.

  • Інвалідність I групи — 363 360 грн;
  • Інвалідність ІІ групи — 272 520 грн;
  • Інвалідність IІІ групи — 211 960 грн.

Передбачається одноразова допомога у разі часткової втрати працездатності. Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) має встановити ступінь втрати працездатності у відсотках. Розмір виплати залежатиме від встановленого ступеня визначатиметься розмір виплат.

Для військовослужбовців, які частково втратили працездатність через поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання обов’язків військової служби, базовою сумою, від якої рахуватиметься розмір виплати є 211 960 гривень.

Приміром, якщо МСЕК встановили вам 20% втрату працездатності, то розмір одноразової допомоги становитиме 42 392 грн.

Користуйтеся консультацією: Сім’ї загиблих військових можуть отримати 15 млн компенсації від держави. Як це зробити?

Обмежено придатний/непридатний після поранення

Якщо після поранення (контузії, травми або каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини, тебе визнали обмежено придатним, або непридатним із переглядом через 6-12 місяців, та вивели у розпорядження, то:

  • протягом двох місяців тобі мають виплачувати грошове забезпечення за останньою займаною посадою;
  • після двох місяців у розпорядженні має виплачуватись додаткова винагорода — 20100 гривень.

Додаткова винагорода має виплачуватися до закінчення перебування у розпорядженні.

Порада: зберігайте усі медичні документи (форма № 100, висновки ВЛК, МСЕК, довідка про обставини поранення тощо). Без них потім довести своє право на виплати буде дуже проблематично!

Автор консультації: Олександр Марченко

Джерело: АрміяInform

  • 985

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 985

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст